Battlefield: Bad Company 2 Vietnam
Podle mě je to přídavek,který nezamrzí si zahrát.Mohli dát tomu ještě více možností.
Velmi populární akční nejen online-ová střílečka Battlefield: Bad Company 2 se vrací zpět v čase, do doby Vietnamské války, která probíhala v 60. letech 20. století. Jde o obsahově bohaté rozšíření hry pro online hráče.
Jádro hry tvoří čtyři nové multiplayerové mapy, rozprostírající se na vietnamském bojišti. Každá mapa představuje odlišný herní zážitek a obsahuje nové prvky, jako jsou provizorní zákopy, tunely, zda hustá džungle, odkud neustále hrozí náhlý propad ze strany nepřítele. Od prvního momentu, kdy vstoupíte na bojiště, nebude chybět ani 15 klasických ručních zbraní z éry Vietnamské války a 6 bojových prostředků.
Ve vietnamském rozšíření jsou k dispozici všechny čtyři multiplayerové režimy, včetně nejtypičtějšího módu Conquest. Rozšíření je plně integrováno se základní hrou, takže bez ohledu na to, jaké bojiště si pro akci vyberete, budete moci pokračovat ve vylepšování svého vojáka, jako obvykle.
Aby se navodila jedinečná atmosféra 60. let, zvuková tým DICE nahrál zcela nové komentáře postav z obou stran konfliktu podle autentických záznamů z vietnamské války. Zvukovou stránku hry doplňuje skvělý soundtrack s celkově dvěma hodinami charakteristické dobové hudby.
Bad Company 2: vzhůru za válkou do Vietnamu
Vynikající přídavek, který zabaví na dlouhé hodiny. Zásluhu na tom má spousta aspektů v čele s povedenými mapami a dobovými zbraněmi, které jsou zasazené do osvědčeného konceptu.
Žánr: akčníDatum vydání svět: 21.12.2010
Datum vydání v ČR: neoznámeno
Jakkoliv byla válka ve Vietnamu hrůzná, jako dějiště stříleček je skvělá. Zapomeňte na kampaň pro jednoho hráče a prodej krabicové verze. Bad Company 2: Vietnam bude digitálně distribuovaným přídavkem.
Nabídne čtyři zbrusu nové mapy. Nikdo se nemusí bát jen přepracovaných verzí ze starého Battlefield Vietnam.
Na veletrhu Tokyo Game Show prezentovali tvůrci mapu s názvem Phu Bai Valley. Zatímco mapy v Bad Company 2 byly všechny spíš podlouhlé, takže se v nich tradičně vyskytovaly úzká místa konfliktu, představuje Phu Bai Valley v módu Conquest spíše kulatou arénu.
To by mohlo přispět k větší volnosti pohybu mezi třemi vlajkami, o něž se obě znepřátelené frakce přetahují. Obzvlášť, když díky skvělému fyzikálnímu enginu dostanete poprvé možnost odstraňovat hustou džungli z cesty.
Bad Company 2: Vietnam představuje také nové zbraně a výbavu. Místo granátometu coby pouhé součásti zbraně, se musí útočný voják vybavit klasickým granátometem M79. Medik nepobíhá kolem zraněných parťáků s defibrilátorem, nýbrž s injekcí adrenalinu. Část výbavy pochází ještě z druhé světové války. Například sovětská pistole PPSH z počátku 40. let nebo M1 Garand či Thompson MP.
Na herních módech, základní mechanice a zaměření čtyř bojových tříd se nic nezmění. Otázkou zůstává, jak chtějí autoři z původní hry převést futuristické hračičky. Přeci jen, v éře vietnamské války by ty původní nepůsobily úplně dobře.
Například pohybový senzor průzkumníka nebo stopařskou šipku lze jen těžko transformovat. A kde chybí, tam se mocnou zbraní stávají helikoptéry, které ve Vietnamu nesmějí chybět, protože tehdy tvořily jednu z nejdůležitějších zbraní. Bylo by velice těžké sestřelovat vrtulníky Huey bez pomocníka v cílení. Tady budou muset autoři ještě něco vymyslet.
Také tanky se v přídavku zdají být silnější než v původním Bad Company 2. Především proto, že nemají žádné ohraničení výhledu. Tvůrci ale sami tvrdí, že na vyvážení ještě pracují, takže nezbývá než doufat, že ho zvládnou co možná nejlépe.
A propos vyvážení. Ačkoliv mají oba týmy přístup ke všem zbraním ve hře, působí zatím Američané jako poněkud zvýhodněnější. A to paradoxně kvůli uniformám. Mají je totiž zelené, takže nejsou v džungli tak nápadní. Vietnamci mají extravagantnější uniformy, navíc opásané červenými šerpami. Kdo si v Bad Company 2 někdy zahrál za ruského medika (s červeným baretem), dobře ví, jak rádi hráči na takto zřetelné cíle pálí. A jak se pěkně trefují.
Kdo si v původní hře liboval v přejíždění soupeřů v džípu, může se této aktivitě věnovat také v přídavku. A to navíc s řízným hudebním podkresem v podobě licencovaného rock'n'rollu, který se line z autorádií. Pro lepší orientaci se také na požádání natáčí mapa, která je ke všemu orámována kompasem.
Zkušenostní bodíky a postup po úrovních, kterého dosáhnete ve Vietnamu, platí také pro původní hru. V obráceném případě to znamená, že veteráni Bad Company 2, kteří už mají něco nahráno, budou mít v přídavku od začátku přístup k veškeré výbavě.
To je na jedné straně praktické, na té druhé to trochu bere motivaci ke snaze o další postup. Pravdou ale je, že veterány Bad Company 2 stále baví i se vší výbavou a mnozí ho považují za nejlepší on-line střílečku.
Ať už mezi ně patříte nebo ne, Bad Company 2: Vietnam byste si neměli nechat ujít, protože hru dosti ozvláštní a promění.